Viselegantākā un mākslinieciski visoriģinālākā eklektiski dekoratīvā jūgendstila ēka. Tās simetrisko kompozīciju akcentē centrālais rizalīts, kuru vainago tālu izvirzīta, liekta, no profilēta metāla izgatavota un uz metāla kronšteiniem balstīta dzega. Atiku virs dzegas rotā trīs medūzu galvas ar kliedzienā pavērtām mutēm. Līdzīgs motīvs ir izmantots Vīnē Jozefa Marijas Olbriha projektētajā Secesijas ēkā. Virs medūzu galvām izvietoti tornīši ar ērgļu figūrām un citi dekoratīvi veidojumi. Sānu riza…
lasīt vairākViselegantākā un mākslinieciski visoriģinālākā eklektiski dekoratīvā jūgendstila ēka. Tās simetrisko kompozīciju akcentē centrālais rizalīts, kuru vainago tālu izvirzīta, liekta, no profilēta metāla izgatavota un uz metāla kronšteiniem balstīta dzega. Atiku virs dzegas rotā trīs medūzu galvas ar kliedzienā pavērtām mutēm. Līdzīgs motīvs ir izmantots Vīnē Jozefa Marijas Olbriha projektētajā Secesijas ēkā. Virs medūzu galvām izvietoti tornīši ar ērgļu figūrām un citi dekoratīvi veidojumi. Sānu rizalītus vainago lauvu figūras, kas simbolizē drošību un aizsardzību. Logailas fasādes centrālajā daļā veidotas neparastā, bet jūgendstila modes formām atbilstošā konfigurācijā. Otrajā stāvā tās atgādina burtu „T”, ceturtajā stāvā – atslēgas caurumu, bet trešajā stāvā tās vizuāli saplūst vienotā lielā ovālā, kaut gan aiz tā atrodas divu atsevišķu dzīvokļu trīs atsevišķas telpas. Ēkas centrālās ieejas abās pusēs izvietoti stilizēti spārnotu lauvu ciļņi, kas asociējas ar saules simbolu. Arī ēkas centrā izvietotais spārnotais cilnis ar sievietes galvu simbolizē sauli un aizsardzību.
Alberta ielā 4 tapusi, iespējams, greznākā kāpņu telpa, kurai analogu arhitektūras objektu nav visā Baltijā.
Pēc arhitekta Mihaila Eizenšteina, slavenā kinorežisora Sergeja Eizenšteina tēva, ieceres 1904. gadā uzbūvētais jūgendstila šedevrs tiek uzskatīts par vienu nozīmīgākajiem M. Eizenšteina projektiem. Šī māja iekļauta arī UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā – sadaļā „Rīgas vēsturiskais centrs”.
Ēka atjaunota, maksimāli saglabājot visas oriģinālās detaļas. Pabeigta sienu gleznojumu restaurācija vestibilā un kāpņu telpā, kas tad arī ir viens no unikālākajiem elementiem šajā projektā. Par laimi, bija saglabājušies seno gleznojumu fragmenti, kas ļāva tos atjaunot identiski.
Ņemot vērā, ka ēka ir būvēta 20.gs. sākumā, restaurācijas darbu veicēji secinājuši, ka telpu interjerā vairākkārtīgi mainīts sienu krāsojuma polihromais risinājums, kas katra nākamā remonta laikā risināts savādāk. Pēc darbu uzsākšanas konstatēti trīs krāsojumu periodi.
Veicot izpēti, māksliniece restauratore Inese Siliņa konstatējusi, ka vissenākais gleznojums atradies zem diviem vēlāk uzklātajiem slāņiem. Tika pieņemts lēmums atjaunot oriģinālo dekora un krāsojuma polihromijas sistēmu (Eizenšteina laika variantu), kas arī tika izdarīts. Tieši dēļ šī unikālā krāsojuma un kāpņu telpā esošajiem veidojumiem arī ir pamats uzskatīt, ka Alberta ielā 4 ir viena no krāšņākajām kāpņu telpām Baltijā.
Fasāde ir bagāta ar veidojumiem, kuriem bija nepieciešama ne restaurācija, bet arī atsevišķu detaļu izgatavošana pilnīgi no jauna. Ēkas iekšējie veidojumi, kas sastāv no griestu rozetēm, orķeļiem, arī ievērojami apgrūtinājuši restauratoru darbu. Taču, nu tas ir galā un „Būvuzņēmums Restaurators” darbus, kas veikti Alberta ielā 4 uzskata par vienu no saviem veiksmīgākajiem pēdējo gadu projektiem.
Namā ir astoņi ekskluzīvi dzīvokļi.
Pēc Jūsu meklēšanas kritērijiem netika atrasts neviens nekustamais īpašums